سخن بزرگان

پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله):
کار کردن برای کسب مال حلال، بر هر مرد و زن مسلمان واجب است.


امام علی (علیه السلام):
آفت موفقیت تنبلی است.


امام صادق علیه السلام :
هر اهل فنی برای موفقیت در کسب و کار خود (که کارش بگیرد) به سه مطلب نیازمند است:
- تخصص و باهوشی در فن و حرفه مورد نظر.
- امین باشد و در کار و مال مردم، امانت و درستی را حفظ کند.
- با کارفرما و صاحب کار، خوش‌برخورد و خوش‌قلب باشد.


پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله):
بعضی از گناهان به وسیله نماز و صدقه هم آمرزیده نمی شوند. سؤال شد یا رسول الله! پس چه چیز موجب آمرزش آن است؟ فرمود: جدیت و تلاش در طلب معیشت.


امام باقر (علیه السلام):
من مردى را که در کار دنیایش تنبل باشد مبغوض میدارم و کسى که در کار دنیا تنبل باشد، در کار آخرتش تنبل تر است.


رسول الله (صلی الله علیه و آله):
عبادت ده جزء است که نه جزء آن در کار و تلاش برای به دست آوردن روزی حلال است.


امام صادق(علیه السلام):
هرکس دنیا را طلب کند به قصد این که آبروی خود را از مردم حفظ، رفاه خانواده‌اش را تأمین و به همسایه‌اش کمک کند، وقتی با خدا دیدار کند، چهره‌اش همانند ماه شب بدر می‌درخشد.


امام صادق(علیه السلام):
کسی که خود را برای روزی خانواده‌اش به زحمت می‌اندازد و کار می‌‌کند مانند رزمنده‌است که در راه خدا می‌جنگد.


خنده را قسمت کنیم


سری تراشی - معمولی -CNC

ماشین های سری تراش یکی از انواع ماشین های تراش فلزات بوده که تعداد زیادی از قطعات را بصورت هماهنگ و به صورت یکسان تولید می کند

گرچه شکل دستگاه سری تراش سی ان سی شبیه به دستگاه های قدیمی سری تراش است، اما جزو دستگاه های کنترل رقمی یا سی ان سی محسوب می شود. دستگاه سری تراش سی ان سی نیز باید توسط متخصص کنترل شود، اما برخلاف گذشته کار با آن بسیار راحت تر شده است و این دستگاه می تواند در مدت کمی انواع تراش سی ان سی را بر روی مواد مختلف انجام دهد. این دستگاه می تواند به راحتی انواع برش، سوراخ کاری و تراش سی ان سی را روی مواد مختلفی مانند فلزات و پلاستیک انجام دهد.

دستگاه تراش سی ان سی برخلاف دستگاه فرز سی ان سی که در آن جسم ثابت بوده و نوک فرز با حرکت در محورهای X، Y و Z عملیات تراش و برش را انجام می داده، خود ثابت بوده و جسم با کمک روتاری چرخیده و عملیات بر روی آن انجام می گیرد. دستگاه تراش سی ان سی در صنایع گوناگون مانند ساخت وسایل و قطعات مورد استفاده در صنعت از فلزات مختلف (برنجی - آلومینیومی - اتومات _ آهن و ...) استفاده می شود.


شرکت فنی مهندسی چکاد صنعت نیز با بهره گیری از تکنولوژی روز قابلیت تولید و ساخت قطعات دقیق در صنعت خودرو ، مخابرات ، پزشکی و دندان پزشکی ، نفت و گاز و ... ( اعم از اتومات ، برنج ، آلومینیوم،استیل و ... ) تا قطر 30 میلیمتر با دستگاههای تمام اتومانیک را دارا میباشد. که میتوانید بخشی از خدمات انجام شده را در این زمینه را در قسمت گالری محصولات مشاهده نمایید.


جهت اطلاعات بیشتر در زمینه دستگاه های سری تراشی میتوانید به بخش مقالات آموزشی مراجعه فرمایید.

دسترسی سریع

جستجودر اين سایت
در كل اينترنت

لینک های مفید